• Realizowane programy i projekty

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Więcej informacji o projekcie znajduje się TUTAJ>

Nasza szkoła również bierze udział w programie. Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów.

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaci się o nowoczesny sprzęt: drukarkę 3D z filamentem, długopisy 3D.  Mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami (arduino), aparat fotograficzny z akcesoriami, kamerę, oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, mikroport do łączności bezprzewodowej, mikrofon kierunkowy wraz z nagłośnieniem. Został zakupiony także sprzęt z zakresu robotyki: 4 zestawy LEGO EDUCATION dla klas 4-8 i 10 gier do nauki programowania Scotti GO. Szkoła zakupiła wyposażenie pracowni technicznej oraz stację lutowniczą z gorącym powietrzem, wiertarko - wkrętarka z akcesoriami, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco z akcesoriami, apteczki pierwszej pomocy.  Wyposażenie kuchenne: blendery, tostery , gofrownice oraz robot kuchenny z akcesoriami kuchennymi. Uczniowskie zestawy do elektryczności z woltomierzem i amperomierzem, zestaw do budowy atomu.

•  Laboratoria Przyszłości – wykorzystanie zakupionego sprzętu.

Od samego początku roku szkolnego 2022/2023 sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości służy naszym uczniom. Uczniowie tworzeni foto i video-relacji z różnych uroczystości szkolnych, ale też i lokalnych. Na lekcji techniki korzystali z przybory do robótek ręcznych: włóczki i igły podczas wykonywania pracy technicznej. Dla niektórych uczniów było to nie lada zadanie:-)

WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK

OBCHODY DNIA PAMIĘCI WIĘŹNIÓW OBOZU DULAG 121 I NIOSĄCYCH IM POMOC

DZIEŃ KLAPKA

R0010088_4.mp4

PROJEKT EDUKACYJNY „ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA”

TO TAKIE PROSTE – ZNAKONOGA

• LISTOPAD-GRUDZIEŃ

W ramach koła chemicznego uczniowie łączą gastronomię z nauką – doświadczają kuchnię molekularną. Termin „kuchnia molekularna” powstał w 1988 roku w efekcie eksperymentów naukowców – fizyka Nicholas Kurti i chemika Herve This – z różnymi sposobami obróbki żywności. Skupia się ona na zjawiskach chemicznych i fizycznych, jakie zachodzą podczas obróbki składników potraw. Kucharze zajmujący się kuchnią molekularną zmieniają konsystencję i wygląd dań, z jednoczesnym zachowaniem pierwotnego smaku potrawy. Klasycznym przykładem takiego zabiegu jest, np. kawior z soku pomidorowego otrzymany metodą sferyfikacji.
      Sferyfikacja soków i napojów przy udziale soli wapnia i roztworu alginianu sodu, polega na wytrąceniu osadu. Efekty pracy uczniów, którzy stworzyli kawior z soku owocowego. W trakcie zajęć został użyty sprzęt pochodzący z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

• Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie, ul. Obrońców Pokoju 44
      • sp8@miasto.pruszkow.pl
      • 227586893 telefony komórkowe Szkoły: 500 641 804; 500 641 796
      • ul. Obrońców Pokoju 44 05-800 Pruszków Poland
      • Uprzejmie informujemy, że w Wielki Piątek, 15.04.2022 nasza Szkoła będzie czynna do godziny 14:00. W czasie ferii oraz wakacji szkoła jest czynna dla interesantów w godzinach 8:00 - 14:00. W piątki interesantów nie przyjmujemy - jest to dzień wewnętrzny placówki.