WYDARZENIA

ROK SZKOLNY 2021/2022

SOLIDARNI Z  UKRAINĄ !

Wyrażamy solidarność z Narodem Ukraińskim.

Każdy na swój sposób wspiera w tych trudnych czasach wojny Ukrainę.  Bądźmy solidarni i wytrwali!

TĘSKNIMY ZA BIAŁĄ ZIMĄ

Zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA Z RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SCHERBORNE

W szkole odbywają się cykliczne zajęcia z ruchu rozwijającego W. Scherborne. Mają na celu rozwijać świadomość własnego ciała, świadomości przestrzeni i działania w niej, budować zaufanie do samego siebie oraz rówieśników,  uczyć nawiązywania bliskiego kontaktu z innymi osobami. Usprawniać motorykę oraz poczucie własnej siły.

Zapraszamy do galerii

AKCJA PROJEKTOWANIA KOSZULEK

Po przeczytaniu lektury pt. „Tajemniczy ogród” uczniowie klas piątych na lekcjach języka polskiego zabawili się w projektantów i samodzielnie przygotowali koszulki tematycznie związane z treścią omawianej lektury. Pracowali z pełnym podziwu zaangażowaniem i wykazali się niezwykłą kreatywnością – oto efekty ich pracy:

Zapraszamy do galerii

                                                               Opiekunowie: Magdalena Nurkowska, Aneta Trojakowska-Ciura

PROJEKT EDUKACYJNY „JESTEM EKO”

Projekt edukacyjny „Jestem eko” był realizowany w naszej szkole od września do listopada 2021 r. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano dwa konkursy – konkurs plastyczny „Od śmiecia do sztuki” oraz polonistyczny „Wiersz o tematyce ekologicznej”.             Uczniowie nauczyli się również piosenek, przygotowali hasła ekologiczne, sporządzili diagramy, tabele lub wykresy związane z  tematyką ekologii, stworzyli też prace w języku angielskim pod tytułem „I am eco-friendly”.

Laureaci konkursów:

  • „Od śmiecia do sztuki”:

Wyróżnienie zdobyły następujące osoby: Marcel Staszewski kl. 4a, Bartosz Chrościcki kl. 4b, Weronika Bus kl. 7d, Mikołaj Jóźwik kl. 5b, Daria Żaczek kl. 5c, Ignacy Adamczak kl. 7d.

  • „Wiersz o tematyce ekologicznej”:

I miejsce (ex aequo) – Zofia Ćwiklak kl. 8b, Jakub Długoszewski kl. 4b,

II miejsce (ex aequo)  – Dawid Kwiatkowski kl. 7d, Maksymilian Dąbrowski kl. 8d,

III miejsce (ex aequo) – Karolina Biniek kl. 6b, Julia Majka kl. 7c,

wyróżnienie – Daria Kowalczyk kl. 8d, Daria Żaczek kl. 5c, Paulina Sobolewska kl. 4b, Maria Jerka kl. 7b.

Koordynatorzy projektu: Urszula Jackowska,  Renata Koperwas, Magdalena Nurkowska, Katarzyna Poprawa, Beata Zdunek

Zapraszamy do galerii

PROJEKT EDUKACYJNY „POLSCY LAUREACI NAGRODY NOBLA W DZIEDZINIE LITERATURY”

Projekt edukacyjny „Polscy laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie literatury” był realizowany od grudnia 2021 r. do stycznia 2022 r. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy 7d oraz uczestnicy koła teatralnego. W ramach przedsięwzięcia podopieczni zapoznali się z biografią i twórczością najważniejszych polskich laureatów – Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Olgi Tokarczuk, Henryka Sienkiewicza i Władysława Reymonta. Uczniowie przygotowali prezentację, plakaty, lapbooki, portrety Noblistów oraz recytacje wierszy Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Dodatkowo uczestniczyli oni w lekcji muzealnej  on-line pt. „Pierwszy polski literacki Nobel” prowadzonej przez przedstawiciela Muzeum Narodowego w Kielcach.

 

                                                           Koordynator projektu: Magdalena Nurkowska

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

3 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.  Dzieci uczestniczyły w rozmowach oraz burzach mózgów których celem było przybliżenie sylwetek osób z różnymi niepełnosprawnościami, poznanie barier jakie napotykają w życiu codziennym. Uczniowie  wspólnie ustalali w jaki sposób można udzielić wsparcia oraz pomocy potrzebującym. Każda klasa wykonała plakat pt. Każdy inny- wszyscy równi, celem tego zadania było pokazanie, że mimo wielu różnic w wyglądzie czy ograniczeń wszyscy jesteśmy równi, mamy takie same potrzeby, realizujemy je w podobny sposób.

PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ ARCHIPELAG SKARBÓW

W dniach 2-3 grudnia w naszej szkole  w ramach projektu MEiN pt. „ Popularyzacja wyników innowacyjnych badań naukowych opartych na modelu profilaktyki zintegrowanej i ich zastosowań praktycznych wśród nauczycieli, wychowawców oraz psychologów i pedagogów jako metoda skutecznego przeciwdziałania pogorszeniu kondycji psychicznej nastolatków na skutek epidemii COVID-19” uczniowie klas 8 zostali objęci programem profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów. 2 grudnia odbyło się także szkolenie dla rodziców i nauczycieli zapoznające z programem i wskazujące metody pracy z uczniami po programie.

SPOTKANIA Z PRZEDSTAWICIELAMI ZAWODU W ÓSEMCE – STRAŻNIK GRANICZNY

W ramach współpracy z rodzicami oraz realizacji szkolnego projektu, w dniu 10 listopada klasę 2d odwiedzili przedstawiciele Straży Granicznej. Uczniowie poznali specyfikę zawodu strażnika. Dowiedzieli się gdzie może wykonywać swoją służbę i w na czym polega jego praca, oraz poznali Dropsa – psa strażnika. Drops dzielnie wykonywał polecenia swojego opiekuna, wszyscy byli pod wrażeniem jego umiejętności. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Bardzo dziękujemy Panu Michałowi, Pani Ani i Dropsowi!

Zapraszamy do galerii

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 14 października 2021r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w tak oczekiwanym i podniosłym wydarzeniu jakim jest złożenie przysięgi pierwszoklasisty. Wydarzenie to wzbudziło wiele emocji. W czasie akademii każdy uczeń z przyjemnością prezentował swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz dokonanie przez panią Dyrektor aktu pasowania na ucznia. Miłym akcentem były słodkie upominki i pamiątkowe zdjęcia. Pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Zapraszamy do galerii

OBCHODY DNIA PAMIĘCI WIĘŹNIÓW OBOZU DULAG 121 I NIOSĄCYCH IM POMOC

2 października 2021 r., w dniu Narodowego Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstańczej Warszawy  w Pruszkowie odbyły się uroczyste obchody „Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc” organizowane przez Powiat Pruszkowski, Miasto Pruszków, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz  Muzeum Dulag 121. W tak ważnym dniu nie mogło nas zabraknąć.

Zapraszamy do galerii

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się 01.09.2019r.