WYDARZENIA

ROK SZKOLNY 2013/2014

WYCIECZKA PO TABLET

Klasa IV D wzięła udział w konkursie “Wycieczka po tablet” organizowany przez firmę Familijni.pl z Ursusa oraz MEDECOM S.A. z Ożarowa Mazowieckiego. W konkursie po obejrzeniu prezentacji na temat tabletu firmy Modecom należało przygotować i nagrać 30-sek spot reklamowy prezentowanego urządzenia. Dla klasy, której reklama zostanie wybrana jako najlepsza, firma MODECOM ufundowała tablety dla każdego ucznia. Reklama klasy IVD wygrała w konkursie i była nadawana 26 i 27 czerwca na antenie ANTYRADIA 94 FM.

 W HOŁDZIE MARSZAŁKOWI PIŁSUDSKIEMU

W  roku  szkolnym  2013/2014   koło  historyczne  wzięło  udział  w  wycieczce, poświęconej pamięci  Józefa  Piłsudskiego. Uczniowie  odwiedzili  dworek  w  Milusine,  gdzie  marszałek spędził  ostatnie  lata swojego życia.

 

Zapraszamy do galerii

APEL POŚWIĘCONY ROCZNICY 25-LECIA WOLNYCH WYBORÓW W POLSCE

W naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Uczniowie i nauczycieli aktywnie włączyli się w przygotowanie – plakaty, rysunki oraz dekoracje nawiązywał do wydarzeń sprzed 25 lat. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przedstawienie w wykonaniu klasy VId oraz przygotowaną prezentację multimedialną, która nawiązała do trudnej drogi do wolności państwa polskiego. Piosenki poświęcone ,,Solidarności” wykonał chór szkolny.

Apel i uroczystości przygotowały: Tatiana Tijewska, Anna Piechal, Anna Fałek, Anita Wyralska, Sybilska-Krawcow, Barbara Nagraba.

KANGUR MATEMATYCZNY

Konkurs Kangur Matematyczny odbędzie się w czwartek 20.03.2014r o godz.9.00 w małej sali gimnastycznej. Uczniowie przynoszą ze sobą czarny długopis i miękki ołówek.

GODZINA DLA ZIEMI

29 marca 2014 r.(sobota) o godzinie 20.30 odbędzie się ogólnoświatowa akcja “GODZINA DLA ZIEMI”. Na godzinę zgasnął światła zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych domach.

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W dniach 02.12 – 13.12.2013r będzie prowadzona w naszej szkole zbiórka żywności w ramach akcji “Zostań Świętym Mikołajem”. Zbieramy trwałe produkty: mąka, cukier, ryż, makaron, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, aromaty do ciasta, bakalie (rodzynki, migdały, orzechy), mak w puszce, konserwy (mięsne, rybne, warzywne, owocowe), olej, wędlina paczkowana,  masło, margaryna (w pojemnikach plastikowych), słodycze (czekolada, batony, cukierki, wafle, ciasteczka), soki owocowe, mleko, barszcz czerwony (w kartonach), paczkowane ciasto, kawa, herbata, kakao.

Produkty składamy: sala nr 38 Ip. – Teresa Michalska, sala nr 48 IIp. – Gabriela Renik

GÓRA GROSZA

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosz jest największa na świecie.

Od 25.11 – 04.12. 2013r. uczniowie klasy 0B będą zbierać pieniądze na akcję “Góra grosza”. Zebrane pieniądze przekazane będą na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.

KONKURS TESCO

Nasza szkoła bierze udział w konkursie filmowym „Mam talent do niemarnowania”  zorganizowany w ramach programu “Tesco dla szkół”. Na stronie konkursu został umieszczony film nakręcony przez uczennice klasy VIb pod tytułem “Marchewka prawdę Ci powie”.

Każdy z nas może pomóc w zdobyciu pierwszej nagrody, którą jest wyposażenie szkolnej sali kinowej, oddając głos właśnie na ten film na stronie www.tescodlaszkol.pl/konkurs-filmowy. Aby odnaleźć nasz film wystarczy wpisać słowo kluczowe “Marchewka”. Głos  można oddawać wielokrotnie w kolejnych dniach. LICZYMY NA TWÓJ GŁOS!