ROK SZKOLNY 2013/2014

WYCIECZKA PO TABLET

Klasa IV D wzięła udział w konkursie “Wycieczka po tablet” organizowany przez firmę Familijni.pl z Ursusa oraz MEDECOM S.A. z Ożarowa Mazowieckiego. W konkursie po obejrzeniu prezentacji na temat tabletu firmy Modecom należało przygotować i nagrać 30-sek spot reklamowy prezentowanego urządzenia. Dla klasy, której reklama zostanie wybrana jako najlepsza, firma MODECOM ufundowała tablety dla każdego ucznia. Reklama klasy IVD wygrała w konkursie i była nadawana 26 i 27 czerwca na antenie ANTYRADIA 94 FM.

W HOŁDZIE MARSZAŁKOWI PIŁSUDSKIEMU

W  roku  szkolnym  2013/2014   koło  historyczne  wzięło  udział  w  wycieczce, poświęconej pamięci  Józefa  Piłsudskiego. Uczniowie  odwiedzili  dworek  w  Milusine,  gdzie  marszałek spędził  ostatnie  lata swojego życia.

APEL POŚWIĘCONY ROCZNICY 25-LECIA WOLNYCH WYBORÓW W POLSCE

W naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Uczniowie i nauczycieli aktywnie włączyli się w przygotowanie – plakaty, rysunki oraz dekoracje nawiązywał do wydarzeń sprzed 25 lat. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przedstawienie w wykonaniu klasy VId oraz przygotowaną prezentację multimedialną, która nawiązała do trudnej drogi do wolności państwa polskiego. Piosenki poświęcone ,,Solidarności” wykonał chór szkolny.

Apel i uroczystości przygotowały: Tatiana Tijewska, Anna Piechal, Anna Fałek, Anita Wyralska, Sybilska-Krawcow, Barbara Nagraba.

KANGUR MATEMATYCZNY

Konkurs Kangur Matematyczny odbędzie się w czwartek 20.03.2014r o godz.9.00 w małej sali gimnastycznej. Uczniowie przynoszą ze sobą czarny długopis i miękki ołówek.

GODZINA DLA ZIEMI

29 marca 2014 r.(sobota) o godzinie 20.30 odbędzie się ogólnoświatowa akcja “GODZINA DLA ZIEMI”. Na godzinę zgasnął światła zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych domach.

ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Produkty składamy: sala nr 38 Ip. – Teresa Michalska, sala nr 48 IIp. – Gabriela Renik

GÓRA GROSZA

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosz jest największa na świecie.

Od 25.11 – 04.12. 2013r. uczniowie klasy 0B będą zbierać pieniądze na akcję “Góra grosza”. Zebrane pieniądze przekazane będą na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.

KONKURS TESCO

Nasza szkoła bierze udział w konkursie filmowym „Mam talent do niemarnowania”  zorganizowany w ramach programu “Tesco dla szkół”. Na stronie konkursu został umieszczony film nakręcony przez uczennice klasy VIb pod tytułem “Marchewka prawdę Ci powie”.

Każdy z nas może pomóc w zdobyciu pierwszej nagrody, którą jest wyposażenie szkolnej sali kinowej, oddając głos właśnie na ten film na stronie www.tescodlaszkol.pl/konkurs-filmowy. Aby odnaleźć nasz film wystarczy wpisać słowo kluczowe “Marchewka”. Głos  można oddawać wielokrotnie w kolejnych dniach. LICZYMY NA TWÓJ GŁOS!