ROK SZKOLNY 2016/2017

Z WIZYTĄ NA OLIMPIE…”

Co roku uczniowie klas piątych na lekcjach języka polskiego omawiają zagadnienia z zakresu mitologii i spotykają się z bohaterami mitów. Zwieńczeniem cyku zajęć są prezentacje przygotowywane przez uczniów.

WYCIECZKA KLASY  3B DO CENTRUM PIENIĄDZA W WARSZAWIE

W czwartek,  20 kwietnia klasa  3b pojechała na wycieczkę do Centrum Pieniądza w Warszawie. Uczniowie podczas wycieczki zobaczyli między innymi, jak wyglądały pierwsze monety i banknoty. Mieli również okazje dotknąć prawdziwej sztabki złota.

FINAŁ KONKURSU ,,KAŻDĄ KASZĘ CHĘTNIE ZJEMY, ZARAZ JĄ PRZYGOTUJEMY

Dnia 5 kwietnia odbył się finał konkursu ,,Każdą kaszę chętnie zjemy, zaraz ją przygotujemy”, w którym finalistka

Patrycja Jaroń uczennica klasy V B

miała przyjemność poczuć się jak prawdziwy Masterchef. Przygotowała potrawę: placuszki z kaszą i musem malinowym. Kibicowały Jej półfinalistki i koleżanki, które również brały udział w konkursie. Smacznie przyrządzona i udekorowana potrawa została nagrodzona dyplomem, voucherem do parku linowego i papierowymi gadżetami.

Półfinalistki:

Ewa Hertmanowska

Vanessa Szydło

Agata Subsar

również otrzymały dyplomy i nagrody za ciekawy pomysł dania z kaszą.

Udział w konkursie był bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczennic, które potrafią i lubią gotować i  z niecierpliwością czekamy na kolejny.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Zaproszenie do WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK 2017 dla Małych i Dużych Pacjentów!

Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki dla dzieci i młodzieży oraz czytadła dla dorosłych to dołączcie do ‘’Zaczytanego Świata” i weźcie udział w akcji.

Uwaga! Uwaga! książki muszą być w idealnym stanie lub nowe, wydane po 2000 roku, zbiórka w naszej szkole trwa od 04 do 17.05.2017r.  Książki należy przynosić do biblioteki lub czytelni szkolnej. Zebrane książki zostaną przekazane do warszawskich szpitali, gdzie powstaną biblioteki dla chorych pacjentów.  Akcja prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowe, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka. Zachęcamy do udziału!

biblioteka i czytelnia

KONKURS JĘZYKOWY

Dnia 06 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się KONKURS JĘZYKOWY skierowany do uczniów klas trzecich. W konkursie wzięło udział 31 uczniów, którzy rozwiązywali przygotowany wcześniej test gramatyczny z języka angielskiego.

Wyniki konkursu :

Wojtek Niedziela

II MIEJSCE

Helenka Chądzyńska

III MIEJSCE

Kacper Barczak

Maja Mycek

Marika Olszańska

Wyróżnienia :

Wojtek Fronc

Igor Halbina

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Opiekunowie: Magdalena Kolęda I Anna Piechal

KONKURS RECYTATORSKI “WARSZAWSKA SYRENKA

W dniu 13.03.2017r.  w Szkole Podstawowej nr 8 w Pruszkowie odbył się szkolny etap 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Wzięło w nim udział 29 uczniów klas IV-VI. Spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło 3 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego:

Piotr Łęski

Antoni Skrzypiec

Kacper Kujawa

WARSZTATY EDUKACYJNE “LABORATORIUM CIEMNOŚCI”

Tego dnia dowiedzieliśmy się jak radzą sobie osoby niewidome i jak pomagać osobom niewidomym. Za pomocą stymulatorów różnych schorzeń wzroku mogliśmy sprawdzić jak widzą osoby słabowidzące. Poczuliśmy jak to jest poruszać się w świecie dźwięków, dotyku i zapachów za pomocą białej laski i przedmiotów codziennego użytku dostosowanych do potrzeb osób niewidzących. Mieliśmy okazję zapoznać się z pismem Braille’a i specjalnymi technikami komputerowymi. Nauczyliśmy się jak rozpoznać na ulicy osobę niewidomą lub słabowidzącą i jak prawidłowo wywiązać się z roli przewodnika. Tego dnia w „Laboratorium Ciemności” odbyła się dla Nas ważna lekcja życia społecznego.

Dziękujemy!

KONKURS PLASTYCZNY “MOJA PIERWSZA KSIĄŻECZKA”

Wyniki konkursu plastycznego “Moja pierwsza książeczka”:

Dominik Zarzycki

Franek Olszewski

Alan Kiełbowski

Wyróżnienia:

Ala Paszkiewicz

Hania Rawska

Blanka Suchożebska

Blanka Zimak i Karolina Bieniek

Julia Chrzanowska

Mateusz Wysocki

Mariyami Khabibullo

Weronika Radlińska

Jakub Więckowski i Patryk Pilip

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

KONKURS “WARSZAWSKA SYRENKA”

Do II etapu gminnego konkursu “Warszawska Syrenka” przeszli uczniowie:

Kacper Barczak

Helenka Chądzyńska

Adam Łukasik

Wojciech Niedziela

Julia Szelągowska

Agata Łęska

Kinga Chojnowska

Maja Mycek

Jakub Onopa

Do III etapu powiatowego dostał się:

Jakub Onopa

wyróżnienie dostała Maja Mycek,  Adam Łukasik.

KONKURS ORTOGRAFICZNY “MISTRZ ORTOGRAFII 2017

Dnia 07 marca o godz.14.00 w naszej szkole miał miejsce KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów klas trzecich POD PATRONATEM NACZELNIKA WYDZIAŁU EDUKACJI W PRUSZKOWIE. W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas trzecich. Do kolejnego etapu ( międzyszkolnego ) zostali zakwalifikowani autorzy najlepszych pięciu prac pisemnych.

Wyróżnieni uczniowie :

Kacper Szymula

Gabrysia Cegielska

Hanna Rawska

Krzysztof Hejna

Igor Halbina

Weronika Biniek

na liście rezerwowej Weronika Biniek

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo.

Dnia 20 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się etap międzyszkolny konkursu ortograficznego.

MISTRZEM ORTOGRAFII 2017  został uczeń naszej szkoły  Kacper Szymula

Ogromne gratulacje

opiekunowie konkursu: Małgorzata Podgórna – Pawlak, Anna Piechal

“W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

Występ dla pruszkowskich przedszkolaków w wykonaniu klas integracyjnych IIIA i IIIB

ZAWODY PŁYWACKIE UCZNIÓW O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH

W grudniu na basenie Kapry w Pruszkowie odbyły się zawody pływackie dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami pływackimi, czego dowodem są uzyskane puchary, medale oraz cenne nagrody.

I miejsce zdobył Mieszko Wysocki

Serdecznie gratulujemy.