WYDARZENIA

ROK SZKOLNY 2017/2018

KONKURS “POLICJANCI SĄ WŚRÓD NAS”

W dniu 16 maja 2018 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Brwinowie odbył się etap powiatowy Konkursu pn. “Policjanci są wśród nas”. Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie, którzy uzyskali 4 miejsca

Natalia Chrościcka kl. VId

Zbigniew Głowala kl. Vc

Aleksandra Karpeta kl. VID

PRZEDSTAWIENIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW PT,,SZEWCZYK DRATEWKA”

Przedstawienie dla przedszkolaków pt,,Szewczyk Dratewka” w wykonaniu klas trzecich integracyjnych.

Zapraszamy do galerii

XLI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 11.05.2018r. nasza szkoła brała udział w eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych. Uczniowie mieli do rozwiązania dwa testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz właściwego określenia kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie i ostatecznie zajęli II miejsce.

Szkołę reprezentowali uczniowie:

 • Łucja Dudek kl. VID
 • Aleksandra Karpeta kl. VID
 • Bazyli Antonowicz kl. VID
 • Mikołaj Kunecki kl. VID

Opiekun Joanna Derus

227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 3-go maja z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji majowej, w kościele pw. św. Kazimierza w Pruszkowie została odprawiona uroczysta Msza Święta w  intencji ojczyzny. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta i Powiatu Pruszkowskiego. Wśród licznie przybyłych pocztów sztandarowych był obecny Poczet Sztandarowy naszej Szkoły.

Zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA Z HIPOTERAPII

W dniu 18 IV w naszej szkole rozpoczął się cykl zajęć z hipoterapii skierowany do uczniów klas integracyjnych. Zajęcia poprowadzili instruktorzy ze stadniny koni PATATAJ w Kaniach Helenowskich.

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W tym roku obchodzona jest 100 – rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z tej okazji w naszej szkole odbywają się apele, mini-wystawy rysunków, rajdy historyczne. W dniu 1 marca na lekcjach historii z uczniami z klas 6a, 6b, 6c, 6d.7b wspominaliśmy ,,Żołnierzy wyklętych”.

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO WIERSZE PATRONA SZKOŁY – WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

W naszej szkole 26.03.2018r. odbył się konkurs recytatorski “Wiersze patrona szkoły – Władysława Broniewskiego”. Po wysłuchaniu 38 recytatorów w dwóch kategoriach, jury w składzie Aneta Trojakowska – Ciura, Karolina Woźniak, Aleksandra Świd przyznało:

w kategorii klas I-III

    I miejsce – Kornelia Galicka kl. IIIa

             II miejsce – Roksana Wojcieszonek kl. Ia

 III miejsce – Blanka Zimak kl. IIb

Wyróżnienia otrzymali:

 • Marcin Fijałkowski kl. IIa
 • Kaja Markowska kl. IIIa
 • Hubert Korpysa kl. IIIh
 • Artur Borkowski kl. IIIh
 • Zuzanna Szpakowska kl. IIIf

w kategorii klas IV-VII

       I miejsce – Dagmara Styszko kl. VIc

      II miejsce – Antoni Skrzypiec kl. Vc

III miejsce – Filip Koras kl. VIIc

Wyróżnienie otrzymała:

 • Zuzanna Morawska kl. VIIB

Serdecznie gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Kordynatorzy: bibliotekarze Wanda Krauze, Anna Fałek, Krystyna Chałatkiewicz

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIOSENNY MOTYL”

W marcu, świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny na najpiękniejszego wiosennego motyla,  skierowany był do uczniów klas 0 – III. Wyróżniliśmy następujące osoby:

I MIEJSCE
Małgosia Baran I C
Blanka Zimak II B
Wiktoria Szewczak III H

WYRÓŻNIENIA
Antonina Mazowiecka I A
Kinga Bulenda I B
Sebastian Latawski I C
Kornelia Luks II C
Asia Luks II C
Ala Koziarek II C
Filip Boguszewski II C
Kaja Markowska III A
Robert Latawski III B
Jakub Rędzikowski III C
Damian Petryk III H

GOŚCIE W ŚWIETLICY

Naszą świetlicę odwiedził absolwent szkoły, Jan Kulmaczewski, student Akademii Wychowania Fizycznego i jednocześnie wicemistrz juniorów w lekkoatletyce w dyscyplinie trójskok. Opowiadał o swojej pasji i woli walki oraz o tym, że w jego karierze zdarzały się również chwile zmęczenia i zwątpienia. Dzięki wsparciu i mobilizacji szedł dalej i dalej po medale. Liczymy, że będziemy mogli go podziwiać w kolejnych zawodach.

Były również autografy, a jaka po nie była kolejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjka.

Życzymy dalszych SUKCESÓW oraz MEDALU OLIMPIJSKIEGO !!!!!!!!!

Gościł u nas również Pan  Rafał Soja – instruktor taekwondo – I Dan. Opowiadał o sztuce walki TEAKWONDO. Mogliśmy spróbować swoich sił w walce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY „ZIMA Z TYGRYSKIEM”

W zorganizowanym w naszej szkole konkursie plastyczno – językowym  skierowanym do uczniów klas I  – „Zima z tygryskiem” wyróżniłyśmy następujące osoby :

I miejsce – Staś Jurzyk ( kl. I c )

II miejsce – Alan Mieleszczuk ( kl. I c )

III miejsce – Hania Kucera ( kl. I b )

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Organizatorki konkursu: Magdalena Kolęda, Anna Piechal

JASEŁKA

Jasełka przygotowali uczniowie z Małego Świetlicowego Koła Teatralnego. Więcej szczegółów  w zakładce Świetlica

KONKURS NA “NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKĘ CHOINKOWĄ”

Konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową przeszedł nasz najśmielsze oczekiwania. Wpłynęło ok 150 prac. Wszystkie bombki piękne, ciekawe, oryginalne. Jury z ogromnym trudem dokonało wyboru tych najpiękniejszych. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie, otrzymały słodki upominek, natomiast laureaci otrzymali nagrody.

Naszym założeniem było, aby bombki trafiły na cele charytatywne i tak się stało. Zostały przekazane do Ośrodka Adopcyjnego na Żbikowie, Przedszkola pod patronatem Fundacji RIM, Ośrodka Pomocy na Żbikowie oraz dla osób starszych na Oddziale w Szpitalu w Tworkach. Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim osobom, które nas bardzo ciepło przyjęły.

Cześć bombek stanowi również ozdobę Szkoły.

Klasa „0”

MIEJSCA I – Bartosz Chrościcki

WYRÓŻNIENIE – Paulina Sobolewska

Klasa I

MIEJSCA I – Wiktor Kruszewski kl. Ia

WYRÓŻNIENIE – Jakub Żurawski Kl. Ib

Klasa II

MIEJSCA I – Lena Janowska kl. IIa

WYRÓŻNIENIE – Wojciech Małek kl. IIc

Klasa III

MIEJSCA I – Patryk Małyszka kl. IIIh

WYRÓŻNIENIE – Alan Kiełbowski kl. IIIg

WYRÓŻNIENIE – Hanna Wróbel kl. IIIh

Klasa IV

MIEJSCA I – Sebastian Sęk kl. IVd

WYRÓŻNIENIE – Klaudia Pogoda kl.IVb

WYRÓŻNIENIE – Szymon Zimak kl. IVc

Klasa V

MIEJSCA I – Julia Szachogłuchowicz kl. Vb

WYRÓŻNIENIE – Liwia Kucera kl. Vb

WYRÓŻNIENIE – Julia Grunwald kl. c

Klasa VI

MIEJSCA I – Jagoda Górnik kl. VId

WYRÓŻNIENIE – Jakub Bielarczyk kl. VIc

WYRÓŻNIENIE – Aleksandra Karpeta kl. VId

 DOGOTERAPIA

Dnia 04 grudnia w naszej szkole rozpoczął się cykl zajęć dogoterapii dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Spotkanie poprowadziła   Pani Maja Pruska – kynolog, behawiorysta, kynoterapeuta i trener psów wraz z labradorami o imionach Lawenda i Lukrecja. Pani Maja jest również założycielką KynoAkademii (kynoakademia.pl ), w której organizowane są zajęcia, wykłady i seminaria. Więcej informacji znajdują się na stronie Integracja

Zapraszam do galerii

ZAWODY PŁYWACKIE UCZNIÓW O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH

Dnia 5 grudnia na basenie Kapry w Pruszkowie odbyły się zawody pływackie dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z naszej szkoły udział w zawodach wzięli uczniowie:
Sebastian Kuciński z kl. I B, Zofia Szyrma i Aleksandra Wolska z klasy III B, Bartłomiej Turski z kl. IV A oraz Izabella Grzyszczok z kl. IV B.

Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami pływackimi, czego dowodem są uzyskane puchary, medale oraz cenne nagrody.
I miejsceAleksandra Wolska i Bartłomiej Turski
II miejsce – Zofia Szyrma
III miejsce – Izabella Grzyszczok

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Zapraszam do galerii

 ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 grudnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Podczas apelu w trakcie którego poruszaliśmy tematy takie jak tolerancja, równość, szacunek, wsparcie oraz mądra pomoc nie mogło zabraknąć występu naszych podopiecznych. Uczniowie z klasy III a “zamigali” wiersz pt “Sekret kolorów” – cudowny występ!
W tym dniu pojawił się u nas wyjątkowy gość – Artur Świercz, który swoja postawą, podejściem do życia, ogromna pasja i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy tak zaciekawił naszych uczniów, ze z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem słuchali wszystkiego o czym mówił.
To wspaniale wydarzenie uświadomiło całej naszej społeczności szkolnej jak ważne w życiu są wartości, wiara w siebie i własne możliwości.
Niech ta pozytywna moc i energia gości u nas jak najdłużej!!!

Zapraszam do galerii

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Aby pokazać jaką ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa miś 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Liczne konkursy, atrakcje oraz sama możliwość zabrania ukochanego misiaka do szkoły sprawiły wiele radości i wywołały uśmiech na twarzy naszych uczniów.

Zapraszam do galerii

PROJEKT ,,PIERWSZY KONTAKT”

W naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach projektu ,,Pierwszy kontakt” z osobą niepełnosprawną panią prezes fundacji AMIGO  Iwonę Nowak. Projekt realizowany był w dniach od 06.11.2017 do 16.11.2017r. Łącznie odbyło się 29 zajęć w klasach „0”,  1-7. Udział w spotkaniach wzięło 616 uczniów. Szczegóły tego projektu znajdują sie na stronie Integracja

ŁÓDZKO-MAZOWIECKI KONKURS “POZNAJEMY SŁOWACJĘ”

Nasi uczniowie klas V – VII wzięli udział w konkursie “Poznajemy Słowację” organizowanym  przez Instytut Słowacki w Warszawie. Zadaniem konkursowym było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat Słowacji. Spośród ponad 100 złożonych prac, wyróżniono między innym prezentacje wykonane przez dwóch uczniów naszej szkoły. Laureatami Łódzko-Mazowieckiego Konkursu „Poznajmy Słowację” zostali:

Karolina Dorszewska z  kl. VIB

Antoni Skrzypiec z kl. Vc

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w Instytucie Słowackim w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKA AKCJI „ŚNIADANIE DAJE MOC!”

W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas 0-III włączyli się się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim dzieciom ważnej roli śniadania. W przygotowaniach wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe. Nie zabrakło również soków.Oprócz tego przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Zapraszam do galerii

KONKURS „PIERWSZY DZIEŃ WOLNOŚCI”

Po raz drugi uczestniczyliśmy w  miejskim konkursie historyczno-literackim „Pierwszy dzień wolności” zorganizowanym po raz piąty przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 23 i Gimnazjum Społeczne w Pruszkowie 23.  Zadaniem konkursowym było napisanie pracy przedstawiającej pierwszy dzień odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym konkursie zostały nagrodzone nasze uczennice:

II miejsce Barbara Ambroziak z 6a 

III miejsce Dagmara Styszko z 6c

MSZA ŚW ZA OJCZYZNĘ

W 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę poczet brał udział w uroczystej Mszy Świętej za ojczyznę  w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie. Uroczystości zorganizowały władze Miasta i Powiatu pruszkowskiego.

APEL Z OKAZJI 99 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2017 r. odbył się w sali gimnastycznej apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Występ artystyczny przygotowali uczniowie naszej szkoły (głównie klas 7C, 6A, 6B,6C, 6D wraz z chórem szkolnym).

Na początku uroczystości wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Patriotyczny charakter apelu podkreślały ponadto specjalnie dobrane pieśni i wiersze, które dotyczyły rozbiorów oraz odzyskania niepodległości w 1918 r. W trakcie apelu przypomniano sławne postacie „ojców” polskiej niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Całość dopełniła skromna, ale wymowna dekoracja o charakterze historyczno – patriotycznym.

Apel z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miał na celu nie tylko przypomnieć uczniom historię, zapoznać z głównymi postaciami i okolicznościami 11 listopada 1918 r., ale przede wszystkim miał za zadanie rozbudzanie uczuć patriotycznych i dumy z dokonań naszego narodu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Ponadto na lekcjach historii uczniowie przygotowali prace nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości.

HISTORYCZNY KONKURS “DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W  LATACH 1889 – 1922”

W poniedziałek 6 listopada 2017r. o godzinie 13.00 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Organizatorem i Ogólnopolskim Koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty.  Do dalszego etapu rejonowego zakwalifikowali się:

 1. Wojciech Ligocki 7B 37p
 2. Paweł Woźniak 6c 36p
 3. Mikołaj Kunecki 6d 36p
 4. Michał Dąbrowski 6A 35p
 5. Zuzanna Morawska 7B 33p
 6. Mateusz Grzeszczakowski 7B 32p

Etap rejonowy odbędzie się 10 stycznia 2018r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

opiekun konkursu: p. Tatiana Tijewska

ŚWIETLICA SZKOLNA W ODWIEDZINACH NA CMENTARZU

Z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – dzieci z naszej świetlicy odwiedziły pruszkowski cmentarz, na którym zapaliły znicze na grobach ludzi ważnych dla Pruszkowa, dla Szkoły Podstawowej nr 8 i swoich bliskich.

+Ťwietlica 2 +Ťwietlica 3 +Ťwietlica1

DZIEŃ ZIEMNIAKA

Dnia 25 października w naszej szkole odbyła się impreza mająca na celu integrację społeczności szkolnej,  promowanie aktywności dzieci, poszerzenie wiedzy na temat  ziemniaka  oraz podtrzymywanie tradycji Święta Ziemniaka.
Miejscem imprezy była sala gimnastyczna, która została udekorowana plakatami Pani Jesieni przygotowanymi przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, pracami wykonanymi przez dzieci przebywające w świetlicy oraz uczniów klas IV-VII, którzy wykonali humorystyczne prace  z ziemniakiem na lekcjach plastyki.
Na uroczystość przybyli uczniowie klas 0-III oraz ich rodzice. Dostrzec można było wielu rodziców z maluchami, a nawet dziadków i babcie.
Rodzice przynieśli ze sobą potrawy wykonane z bohaterem dnia – ziemniakiem. Każda z klas z dumą zachęcała do  częstowania się zarówno ciepłymi jak i zimnymi daniami przygotowanymi przez rodziców . Dania zachwycały różnorodnością. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Magdalena Kulmaczewska, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy oraz do degustacji potraw.
Punktem programu była część artystyczna przygotowana przez uczniów z klas 0-III, mająca na celu przedstawienie historii ziemniaka oraz ukazanie zalet tegoż warzywa. Uczniowie śpiewali piosenki  tematycznie związane z jesienią, recytowali wiersze, brali udział w konkurencjach sportowych z udziałem ziemniaka, dopingowali swoich rodziców, którzy zmierzyli się w konkurencjach obierania ziemniaków na czas(tatusiowie) oraz tworzenia łańcuchów przez mamy. Został ogłoszony konkurs na najciekawszą Panią Jesień. Trzy prace zostały przez rodziców wytypowane za  pomocą głosowania do wyróżnienia. Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. (kl. I C, II B, i III C).

W klasach IV – VI odbyło się wspólne  drugie śniadanie na 15 minutowej przerwie, na które uczniowie przynieśli przygotowane przez rodziców potrawy z ziemniakiem.  Stoły zostały ustawione na korytarzu szkolnym w formie bufetu szwedzkiego tak, żeby każdy mógł się poczęstować. W szkole pachniało daniami , a na twarzach uczniów widniał promienny uśmiech.
Na lekcjach nauczycieli realizowali tematy nawiązujące do tradycji ziemniaka np. na przyrodzie poznali gatunki ziemniaka, jego wartości odżywcze itp, na języku polskim pisali wiersze, piosenki , na  historii dowiedzieli się o wędrówce ziemniaka do Polski.

Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym, a szczególne podziękowania kierowane są do rodziców z bardzo duże zaangażowanie.

Zapraszam do galerii

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2017r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas I.

DZIEŃ KROPKI

Dzień kropki odbył się 14 września 2017 roku. 13 września koordynatorzy ozdobili szkołę kropkami oraz przygotowali tablicę, na której każdy kto lubi kropki mógł złożyć swój podpis ;). 14 września uczniowie ubranie w kropki odkrywali swoje talenty. W projekcie wzięło udział 12 klas. Wychowawcy podczas lekcji wyemitowali dzieciom film pt. „The dot”. Realizowali również zajęcia według przykładowych pomysłów oraz pomysłów własnych. Tego dnia na szkolnych korytarzach pojawiło się wiele prac dzieci w specjalnych ramkach przedstawiające ich talenty. O godzinie 11.00 kilka klas wyszło na korytarz szkolny aby w ten sposób uczcić obchody dnia kropki w szkole.

Tydzień po obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki została przygotowana gazetka uwieczniająca ten mile spędzony czas.

Organizatorzy: Joanna Knobloch, Monika Bigos, nauczyciele świetlicy.

Zapraszam do galerii