INTEGRACJA

ROK SZKOLNY 2016/2017

ZAJĘCIA Z RUCHU ROZWIJAJĄCEGO METODĄ WERONIKI SHERBORN

Zajęcia z ruchu rozwijającego metodą Weroniki Sherborne prowadzone są systematycznie jeden raz w miesiącu (we wtorki) przez ok. 45 minut w klasach I -III.
Ze względu na wiek dzieci i poziom ich rozwoju zajęcia koncentrują się na ćwiczeniach prowadzących do poznania siebie i własnego ciała, ćwiczeniach pomagających zdobyć pewność siebie i budować poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu (świadomość przestrzeni), ćwiczeniach ułatwiających nawiązanie kontaktu oraz współpracę z partnerem (relacje „z” – relacje opiekuńcze).

Przewidywane efekty to : usprawnienie koordynacji ruchowej oraz znajomości i poczucia własnego ciała; z zakresu funkcjonowania emocjonalnego dzieci – przełamywanie lęków, budowanie pewności siebie; nauczenie poprawnego nawiązywania kontaktów społecznych.

Oczekujemy, iż metoda ta zaspokoi naturalne potrzeby dziecka, dotyczące kontaktów  z innymi, poczucie bezpieczeństwa, rozluźnienia, relaksu, często rozładowania napięcia. Myślimy, że metoda ta wyzwoli u dzieci swobodę zachowań i naturalność, pozwoli pokonać zahamowania wynikające z uprzednich, złych doświadczeń, wyzwoli zaangażowanie  u dziecka, da radość działania z grupą, zbliży do siebie uczestników zajęć. Oczekujemy również, ze metoda ta pozwoli osiągnąć satysfakcję i zadowolenie nauczycielowi poprzez widoczne efekty pracy, zbliżenie się do swoich wychowanków w sferze emocjonalnej.

Zajęcia zaś prowadzone z rodzicami pokażą, jak bawić się z dzieckiem, przytulać go, gdy ktoś jest obok.

Nauczyciele prowadzący:  Monika Bigos, Beata Jaźwińska – Drygas, Anna Kulesza,  Hanna Pręcikowska

SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA RODZICÓW UCZNIÓW O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH

ZAWODY NA BASENIE ” KAPRY” UCZNIÓW O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH

W grudniu na basenie Kapry w Pruszkowie odbyły się zawody pływackie dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami pływackimi, czego dowodem są uzyskane puchary, medale oraz cenne nagrody.

I miejsce  zdobył Mieszko Wysocki kl IVb

Serdecznie gratulujemy.