INTEGRACJA

ROK SZKOLNY 2018/2019

DOGOTERAPIA

W naszej szkole po raz kolejny  rozpoczął się cykl zajęć dogoterapii dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Spotkanie poprowadziła   Pani Maja Pruska – kynolog, behawiorysta, kynoterapeuta i trener psów wraz z labradorami o imionach Lawenda i Lukrecja.

„SZKOLNA KONFERENCJA INTEGRACYJNA”

Tradycją naszej szkoły jest wiosenne spotkanie dla rodziców uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Kierujemy je do rodziców najmłodszych uczniów, czyli klas „0-III”, aby na początku drogi edukacyjnej ich dzieci – wspierać, wspomóc, a jednocześnie budować więź między rodzicami, dziećmi  i nauczycielami.

Na spotkanie 9 maja zaprosiliśmy Panią Doktor Aleksandrę Piotrowską. Pani Doktor jest autorytetem w dziedzinie psychologii dziecięcej, specjalistą

i konsultantem z zakresu psychologii, autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych

i popularyzatorskich, ale przede wszystkim życzliwą, serdeczną, bezpośrednią osobą, którą nasi nauczyciele znają również jako wspaniałego wykładowcę.

Tematem naszego spotkania była rodzina i jej rola w procesie kształtowania osobowości dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Rodzice mieli niepowtarzalną okazję do szczerej, swobodnej rozmowy, dzielenia się troskami i problemami oraz uzyskania wskazówek, porad, wsparcia w trudnym procesie wychowania dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.