ŚWIETLICA

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.30

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferujemy oprócz opieki:

– gry i zabawy świetlicowe
– zajęcia plastyczno-techniczne
– zajęcia muzyczne
– zajęcia rekreacyjno-ruchowe w sali gimnastycznej i na boisku
– zajęcia dydaktyczne
– konkursy

Dysponujemy dwoma pomieszczeniami wyposażonymi w różnego rodzaju gry planszowe i sprzęt sportowy.

Korzystamy z telewizora i wideo.
W świetlicy dzieci maja możliwość rozwijać swoje zainteresowania, utrwalać i pogłębiać swoje wiadomości zdobyte na lekcjach.
Nauczyciele w miarę potrzeb służą pomocą dzieciom, którym odrabianie lekcji sprawia trudność.
W szkole jest stołówka. W bieżącym roku obiady je 243 uczniów naszej szkoły.
W szczególnych sytuacjach dzieci mogą korzystać z obiadów bezpłatnych.
Nad całością działań świetlicy i stołówki opiekę sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

PLAN ZAJĘĆ DNIA W ŚWIETLICY

6:30 – 8:00 – SCHODZENIE SIĘ DZIECI, ROZMOWY Z  DZIEĆMI, ZABAWY DOWOLNE

8:00 – 9:00 – ZAJĘCIA CZYTELNICZE

9:00 – 10:00 – ZAJĘCIA TEMATYCZNE WYNIKAJĄCE Z  PLANU PRACY WYCHOWAWCZEJ

10:00 – 10:30 – DRUGIE ŚNIADANIE

10:30 – 11:30 – ZABAWY INTEGRACYJNE W KRĘGU

11:30 – 12:00 – ZABAWY DOWOLNE

11:45 – 13:45 – OBIAD

12:30 – 13:00 – ODPOCZYNEK, ZAJĘCIA RELAKSACYJNE  PRZY MUZYCE

13:00 – 14:00 – SPACER, REKREACJA, ZAJĘCIA NA  BOISKU I ZABAWY NA POWIETRZU

14:00 – 15:00 – ZAJĘCIA TEMATYCZNE (POWTÓRZENIE  ZAJĘĆ  PORANNYCH DLA GRUP POPOŁUDNIOWYCH)

15:00 – 16:00 – ODRABIANIE LEKCJI, PRACA INDYWIDUALNA Z UCZNIEM

16:00 – 17:30 – ZABAWY DOWOLNE, OGLĄDANIE BAJEK,  ROZCHODZENIE SIĘ UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ    ŚWIETLICOWYCH

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

ROK SZKOLNY 2017/2018

GOŚCIE W ŚWIETLICY

Naszą świetlicę odwiedził absolwent szkoły, Jan Kulmaczewski, student Akademii Wychowania Fizycznego i jednocześnie wicemistrz juniorów w lekkoatletyce w dyscyplinie trójskok oraz  Rafał Soja – instruktor taekwondo – I Dan. Więcej informacji znajdują się na stronie  Wydarzenia.

08 grudnia 2017 roku, naszą świetlicę odwiedził Pan Artur Świercz.  Chętnie odpowiadał  na zadawane przez  dzieci pytania. Swoją otwartą postawą, pokazał nam, że niepełnosprawności nie należy się bać. Uświadomił wielu z nas, że mimo pewnych ograniczeń ruchowych, można spełniać się na wiele sposobów, a bariery istnieją jedynie w naszych głowach.

O swojej niepełnosprawności opowiadał również na apelu, który odbył się w naszej szkole,  z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności. Bardzo DZIĘKUJEMY !

KONKURS NA “NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKĘ CHOINKOWĄ”

Nasza świetlica była również współorganizatorem konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Bombka”.

Trafiło do nas ponad 150 pięknych ozdób. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie, otrzymały słodki upominek, natomiast laureaci otrzymali nagrody. Szczegóły i wyniki znajdują się na stronie  Wydarzenia.

JASEŁKA

W jasełkach wzięli udział uczniowie z Małego Świetlicowego Koła Teatralnego. Mali aktorzy wystąpili przed kolegami oraz koleżankami ze swoich klas, których gościliśmy, a także przed dziećmi uczęszczającymi na zajęcia do świetlicy szkolnej.

Było trochę stresu, przed występem publiczny

Wyszło SUUUUUUUUUUUUUUUUPERRRRRRRRRRRRRR!

Wszyscy aktorzy dostali głośne brawa !

DZIEŃ ZIEMNIAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dzień-ziemniaka