ŚWIETLICA

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 17.30

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferujemy oprócz opieki:

– gry i zabawy świetlicowe
– zajęcia plastyczno-techniczne
– zajęcia muzyczne
– zajęcia rekreacyjno-ruchowe w sali gimnastycznej i na boisku
– zajęcia dydaktyczne
– konkursy

Dysponujemy dwoma pomieszczeniami wyposażonymi w różnego rodzaju gry planszowe i sprzęt sportowy.

Korzystamy z telewizora i wideo.
W świetlicy dzieci maja możliwość rozwijać swoje zainteresowania, utrwalać i pogłębiać swoje wiadomości zdobyte na lekcjach.
Nauczyciele w miarę potrzeb służą pomocą dzieciom, którym odrabianie lekcji sprawia trudność.
W szkole jest stołówka. W bieżącym roku obiady je 243 uczniów naszej szkoły.
W szczególnych sytuacjach dzieci mogą korzystać z obiadów bezpłatnych.
Nad całością działań świetlicy i stołówki opiekę sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

PLAN ZAJĘĆ DNIA W ŚWIETLICY

6:30 – 8:00 – SCHODZENIE SIĘ DZIECI, ROZMOWY Z  DZIEĆMI, ZABAWY DOWOLNE

8:00 – 9:00 – ZAJĘCIA CZYTELNICZE

9:00 – 10:00 – ZAJĘCIA TEMATYCZNE WYNIKAJĄCE Z  PLANU PRACY WYCHOWAWCZEJ

10:00 – 10:30 – DRUGIE ŚNIADANIE

10:30 – 11:30 – ZABAWY INTEGRACYJNE W KRĘGU

11:30 – 12:00 – ZABAWY DOWOLNE

11:45 – 13:45 – OBIAD

12:30 – 13:00 – ODPOCZYNEK, ZAJĘCIA RELAKSACYJNE  PRZY MUZYCE

13:00 – 14:00 – SPACER, REKREACJA, ZAJĘCIA NA  BOISKU I ZABAWY NA POWIETRZU

14:00 – 15:00 – ZAJĘCIA TEMATYCZNE (POWTÓRZENIE  ZAJĘĆ  PORANNYCH DLA GRUP POPOŁUDNIOWYCH)

15:00 – 16:00 – ODRABIANIE LEKCJI, PRACA INDYWIDUALNA Z UCZNIEM

16:00 – 17:30 – ZABAWY DOWOLNE, OGLĄDANIE BAJEK,  ROZCHODZENIE SIĘ UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ    ŚWIETLICOWYCH

ROK SZKOLNY 2018/2019

DZIEŃ MISIA

PAMIĘTAMY…

20 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i świetlicy szkolnej udali się na cmentarz w Pruszkowie w celu zapalenia pamiątkowych zniczy na grobach poległych harcerzy oraz żołnierzy poległych w walce o wolność.

Zapraszamy do galerii

Odwiedziliśmy również klinikę weterynaryjną ,,Omega VET” w celu nawiązania współpracy oraz przekazania karmy, zabawek i  kocy dla schroniska dla kotów w Pruszkowie. Udało się nam to, dzięki ofiarności wszystkich biorących udział w zbiórce organizowanej przez Samorząd Uczniowski.

100-ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Uczestniczyliśmy w projekcie edukacyjnym z okazji 100 – lecia odzyskania  niepodległości, który trwał w szkole od 05.11 do 09.11. 2018r

Jak Józef Piłsudski nosiliśmy „sumiaste wąsy”

Świetlica była  biało – czerwona

Wzięliśmy udział w apelu poświęconym tematyce patriotycznej, dla całej społeczności szkolnej recytowaliśmy wiersze oraz zaśpiewaliśmy pieśń patriotyczną  „ Szara Piechota  „

Naszymi kotylionami zostały udekorowane korytarze szkolne

Gazetka świetlicowa również jest patriotyczna, wiemy kim był Józef Piłsudski

Wiemy również jak ważny był dla Marszałka jego koń – Kasztanka.

DZIEŃ ZIEMNIAKA

30 października w naszej szkole odbyło się Święto Ziemniaka. Wykonaliśmy ziemniaczane figurki oraz plakaty, które można było PODZIWIAĆ w sali gimnastycznej.

DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY

Bardzo chętnie włączamy się w akcje organizowane na terenie szkoły 15 wrześni obchodziliśmy Dzień Kropki, naszymi kropkami zostały udekorowane korytarze szkolne.

ROK SZKOLNY 2017/2018

GOŚCIE W ŚWIETLICY

Naszą świetlicę odwiedził absolwent szkoły, Jan Kulmaczewski, student Akademii Wychowania Fizycznego i jednocześnie wicemistrz juniorów w lekkoatletyce w dyscyplinie trójskok oraz  Rafał Soja – instruktor taekwondo – I Dan. Więcej informacji znajdują się na stronie  Wydarzenia.

08 grudnia 2017 roku, naszą świetlicę odwiedził Pan Artur Świercz.  Chętnie odpowiadał  na zadawane przez  dzieci pytania. Swoją otwartą postawą, pokazał nam, że niepełnosprawności nie należy się bać. Uświadomił wielu z nas, że mimo pewnych ograniczeń ruchowych, można spełniać się na wiele sposobów, a bariery istnieją jedynie w naszych głowach.

O swojej niepełnosprawności opowiadał również na apelu, który odbył się w naszej szkole,  z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności. Bardzo DZIĘKUJEMY !

KONKURS NA “NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKĘ CHOINKOWĄ”

Nasza świetlica była również współorganizatorem konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Bombka”.

Trafiło do nas ponad 150 pięknych ozdób. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie, otrzymały słodki upominek, natomiast laureaci otrzymali nagrody. Szczegóły i wyniki znajdują się na stronie  Wydarzenia.

JASEŁKA

W jasełkach wzięli udział uczniowie z Małego Świetlicowego Koła Teatralnego. Mali aktorzy wystąpili przed kolegami oraz koleżankami ze swoich klas, których gościliśmy, a także przed dziećmi uczęszczającymi na zajęcia do świetlicy szkolnej.

Było trochę stresu, przed występem publiczny

Wyszło SUUUUUUUUUUUUUUUUPERRRRRRRRRRRRRR!

Wszyscy aktorzy dostali głośne brawa !

DZIEŃ ZIEMNIAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dzień-ziemniaka