Pięgniarka szkolna służy pomocą online – post edytowany :)

Zapraszamy do zapoznawania się z informacjami przygotowanymi przez naszą Panią Pielęgniarkę 🙂

Najnowsze wpisy dostępne na końcu posta.

Pozdrawiamy

 

 

Szanowni Państwo – Pani Dyrektor, Państwo Nauczyciele, Państwo Pracownicy szkoły, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie.

Sytuacja jaka zaistniała w Polsce i na całym świecie /stan pandemii/ zmusza nas wszystkich do ogromnego wysiłku, czasem ponad siły. Ciągle przekraczane są granice wytrzymałości fizycznej i psychicznej ludzi. Chcemy, żeby Państwo i nasi uczniowie wiedzieli, że zawsze czy to stroną mailową, czy też telefonicznie możecie się do nas zwrócić z każdym pytaniem. Na ile pozwoli nasza wiedza, doświadczenie życiowe i chęć pomocy – jesteśmy do dyspozycji. Na stronie szkoły będziemy umieszczały bieżące informacje o stanie epidemiologicznym w państwie, oraz realizowały program oświaty zdrowotnej. Bardzo liczymy na Państwa współpracę i kontakt z uczniami. Najzwyczajniej, po ludzku, brakuje nam tej pracy i codziennej obecności w środowisku szkolnym. Serdecznie pozdrawiamy i prosimy o przestrzeganie każdego możliwego sposobu, żeby chronić zdrowie Wasze i Waszych najbliższych.

Zofia Kostrzewska, e-mial: zosia_sp8@o2.pl
tel.600 518 969.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami od naszej Pani Pielęgniarki!

W wielu krajach z powodu pandemii koronawirusa zastosowano specjalne środki ostrożności, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W Polsce ogłoszono stan epidemii co oznacza powstrzymanie się od: wychodzenia z domu, rezygnację ze spotkań z przyjaciółmi. Nie można też korzystać z basenów oraz klubów fitness. Zamknięte są kina, i inne miejsca spotkań. Zagrożenie spowodowane koronawirusem ogranicza nasz wysiłek fizyczny co wpływa na nasz metabolizm. Siedzący tryb życia nie jest korzystny dla naszego zdrowia, dlatego warto korzystać ze wszystkich dostępnych form ruchu. W przypadku dzieci i młodzieży powinna wynosić około godziny. Nie muszą to być specjalne ćwiczenia wystarczy wykonywanie codziennych obowiązków wymagających ruchu. Przykładem może być sprzątanie.

Co zrobić żeby zdrowo się odżywiać kiedy jesteś w domu?

Planując jadłospis w tym trudnym czasie trzeba kierować się zasadami zawartymi w piramidzie zdrowia. Jej ważnymi elementami są: białka roślinne, witaminy, produkty zbożowe z pełnego ziarna. Należy pamiętać też o owocach , warzywach, produktach mlecznych i mięsie. Aby utrzymać prawidłową wagę nie należy się głodzić ale zdecydować się na mniejsze porcje i zjadać je w regularnych odstępach czasu. Trzeba unikać fast-foodów; słonych oraz słodkich przekąsek (chipsy; paluszki, ciasteczka), słodzonych napoi. Należy pamiętać o nawodnieniu organizmu – pijmy min. 1,5 l wody dziennie.

https://www.youtube.com/watch?v=jwdiBcLemYI

 

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi informacjami od pielęgniarki:

covid

 

Zbliżają się Święta Wielkanocne, te będą zupełnie inne niż wszystkie, które do tej pory przeżyliśmy, dlatego zapraszamy do przeczytania ciekawych informacji od naszej Pani Pielęgniarki oraz prosimy o przyjęcie życzeń świątecznych. Zdrowia!

Święta Wielkanocne w dobie pandemii

 

 

Pamiętajcie – cukier nie jest taki dobry…..!

Cukier nie taki dobry

 

Jak był cukier – to teraz zapoznajcie się z właściwą higieną jamy ustnej:

HIGIENA JAMY USTNEJ

 

Wszystkich zainteresowanych dojrzewaniem – zachęcam do przeczytania informacji:

okres dojrzewania

 

POLECAMY!

Teraz możemy korzystać już z uroków świeżego powietrza i więcej się ruszać:

Aktywność fizyczna jako niezbędny element prawidłowego rozwoju i zdrowia

A jeśli nie będzie w naszym życiu odpowiedniej dawki ruchu to może się to skończyć różnymi wadami postawy:

Wady postawy

Drodzy Uczniowie i Rodzice – w związku z tym, że robi się coraz cieplej i aktywność kleszczy wzrasta – zapraszamy do zapoznania się z przedstawioną informacją:

KLESZCZE

Zwiększa się również nasza aktywność na świeżym powietrzu – dlatego podajemy garść informacji na temat wypadków i urazów

urazy i wypadki

Mamy trochę informacji dla rodziców:

BK pogadanka – być rodzicem w czasie koronawirusa

Pogadanka o wirusie