Drugiego kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym w naszej szkole na lekcjach wychowawczych odbędą się pogadanki, które pomogą nam znaleźć odpowiedzi na pytania: Co to jest autyzm? Jak zachowują się osoby autystyczne? Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć sytuację osób z autyzmem oraz fakt, że w niektórych sferach funkcjonują inaczej. Widzimy to w sposobie komunikowania, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz w schematach do których dzieci te są bardzo przywiązane.

Zależy nam na tym, aby każdy kto weźmie udział w zajęciach, wykazywał się wsparciem i zrozumieniem dla osób z autyzmem.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji „Autyzm – wspieram i rozumiem”, która polegała na ubraniu się w odcienie koloru niebieskiego na znak solidarności z autystykami.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z prezentacją o autyzmie:

http://nowa.synapsis.org.pl/wp-content/uploads/2019/09/prezentacja_IV_VI.pdf

Organizatorzy wydarzenia:

Agnieszka Wabik- Piórkowska,

Magdalena Nurkowska,

Karolina Wachnik,

Katarzyna Wojtaś,

Paulina Płuciennik- Cioch