Co robić w wakacje – 50 pomysłów:

1. Zrób sobie piknik. Zrób kanapki, wlej w termos herbatę, zabierz kawałek ciasta, spakuj to w koszyk i w drogę. Spędzisz dzień poza miastem, odpoczniesz, wyluzujesz się.
2. Bądź offline cały dzień. Zostaw w domu telefon i wyrusz w teren bez celu. Zobaczysz, że dzień potrafi być naprawdę długi.
3. Spróbuj napisać wiersz, lub jakikolwiek tekst bez dłuższego zastanawiania się o czym piszesz. Przy odczytaniu tego po pewnym czasie możesz mieć niezły ubaw.
4. Spędź dzień nad wodą. Rzeka, jezioro, morze. Wypożycz kajak, rower wodny.
5. Zaproś swoich najlepszych znajomych i zrób imprezę w domu. Może to być impreza przebierana, tematyczna.
6. Zadzwoń do dawno niewidzianej koleżanki/ kolegi i umów się na lody. Odnów kontakty z dawnymi znajomymi.
7. Spakuj się na 2 dni i wsiądź do przypadkowego pociągu. Tylko pamiętaj, żeby nie odjeżdżać zbyt daleko 🙂
8. Jedź na weekend pod namiot. Niekoniecznie gdzieś daleko, może to być nawet kilometr od miejsca zamieszkania.
9. Idź na koncert. Może to być zespół, który dobrze znasz i lubisz, ale równie dobry może być koncert zespołu, którego nigdy wcześniej nie słyszałaś. Na pewno będziesz bawić się świetnie.
10. Weź koc, coś do picia i idź do parku z książką.
11. Wycieczka rowerowa. Zwiedzanie okolicy na rowerze może być świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i poznanie miejsca w którym się mieszka, a często nie zna się jego historii i uroku.
12. Zrób coś, czego nigdy nie robiłaś. Może coś tak ekstremalnego jak skok na bungee, lot paralotnią czy strzelnica.
13. A może ubierz się elegancko i idź do filharmonii, opery, czy na balet. Na zakupach grupowych często są tanie bilety.
14. Odwiedź babcię, dziadka lub dawno niewidzianą ciotkę. Idę o zakład, że sprawisz im i sobie tym przyjemność.
15. Umów się z koleżankami i idźcie “na miasto” na dyskotekę czy do pubu. Po prostu tańczcie i bawcie się dobrze!
16. Spędź cały dzień na świeżym powietrzu. Nie jest ważne gdzie, z kim i co robiąc, ważne, że na świeżym powietrzu. No i koniecznie musi to być cały dzień.
17. Zrób sama ze sobą lub ze znajomymi konkurs w stylu “World Press Photo”. Rób codziennie zdjęcia, nawet komórką, a na koniec wybierz najlepsze i wydrukuj.
18. Dzień na sportowo. Jeśli ze znajomymi to dobrym pomysłem jest siatkówka w parku czy na plaży, ale sama też możesz zapewnić sobie sportowy dzień. Dobrym pomysłem jest jazda na rowerze, basen, bieganie.
19. Master chef ze znajomymi, codziennie ktoś inny gotuje dla reszty znajomych. Przednia zabawa! Możecie to nagrać – śmiechu będzie co niemiara.
20. Ułóż puzzle. Świetna zabawa, ale i praca intelektualna. Jeśli nie masz swoich starych z dzieciństwa to w marketach możesz znaleźć za parę groszy. Nie polecam mniejszych niż 1000 elementów 🙂
21. Wieczór z grami planszowymi lub karcianymi. Eurobiznes, Scrabble, a może karciany Tysiąc?
22. Jedź na weekend w góry, pod namiot. Nie musisz jechać na dwutygodniowe wakacje, żeby odpocząć i zregenerować siły. Czasem wystarczy 2 dni, jedna noc w namiocie na pustkowiu. I można wracać realizować kolejne punkty z listy do zrobienia w wakacje.
23. Kalambury ze znajomymi. Czy to rysowane czy pokazywane – zawsze dobra zabawa i śmiechu po pachy 🙂 Fajnie jest grać na zgadywanie tytułów filmów.
24. Zacznij prowadzić swój budżet domowy. Może nie do końca jest to rozrywka, ale po pewnym czasie prowadzi do zaskakujących wniosków na temat naszych wydatków:) Pożyteczna sprawa.
25. Znajdź naprawdę tani lot i spędź weekend w nieznanym ci mieście. Super sprawa!
26. Znajdź sobie serial i oglądaj bez opamiętania od rana do nocy.
27. Posprzątaj pulpit oraz dyski na swoim komputerze. Na pewno masz stertę niepotrzebnych plików, filmów, które spowalniają pracę komputera. A i estetyczniej to będzie wyglądało.
28. Posprzątaj porządnie mieszkanie, pokój. Ale tak dokładnie, z odsuwaniem szaf i myciem pod nimi podłogi. Umyj też okna!
29. Zrób sobie domowe SPA. Spędź ten dzień tylko ze sobą. Kąpiele, maseczki, wypoczynek.
30. Jeśli lubisz pływać i lubisz słońce to może idź na basen lub do aquaparku.
31. Idź w fajne miejsce i się nim delektuj. Nie musi to być taras widokowy w górach czy widok na całe miasto. Może to być górka za domem i też jest dobrze 🙂
32. Zrób wykwintny obiad dla siebie i/lub rodziny. Masa zabawy przy robieniu, a i fajnie jest coś dobrego zjeść.
33. Zrób sobie koktajl owocowy lub warzywny. Szkoda nie wykorzystać tego, że mamy teraz pełno owoców i warzyw. Mega orzeźwienie na upalny dzień.
34. Zaproś znajomych i rozpal ognisko. Dla mnie to fajne wspomnienie z dzieciństwa.
35. Karaoke. Nie musisz iść do klubu, żeby śpiewać. Wystarczy, że zaprosisz znajomych i można zrobić karaoke na komputerze. Też jest śmiesznie.
36. A może wypad ze znajomymi na kręgle czy bilard?
37. Zrób porządek z ciuchami. Na pewno masz masę niepotrzebnych ubrań, w których nie chodzisz lub po prostu nie lubisz. Niekoniecznie musisz je wywalać, możesz komuś je dać lub sprzedać.
38. Wyhoduj sobie roślinkę. Może już jest trochę za późno na większość warzyw, ale na pewno coś się znajdzie. Ja na tarasie mam cały ogródek 🙂 Papryki, pomidory. Teraz czekam aż wyrośnie awokado.
39. Piżamaday– cały dzień w piżamach. Może brzmi to leniwie, ale czasem taki dzień się przyda. Tylko, żeby niezbyt często:)
40. Wyjazd wieczorem poza miasto i obserwacja nieba nocą. Nie zawsze zwracamy uwagę na to jak piękne jest gwieździste niebo. A szkoda!
41. Spróbuj odtworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny. Może to być zajęcie na naprawdę dłuższy czas. Przy okazji odwiedzisz rodzinę. A do tego gwarantuję, że babcia czy dziadek znają takie historie, że ciężko w to uwierzyć.
42. Zapisz się na siłownię, fitness czy inne zajęcia sportowe. Możesz ćwiczyć w domu, jednak wiadomo jak jest z motywacją.
43. Zrób lody domowej roboty. Powrócą smaki dzieciństwa. Swoją drogą ciekawe czy smak się różni od tych dzisiejszych ze sklepu?
44. Porządek z dokumentami. Rachunki, umowy – warto mieć tutaj porządek. Poświęć na to trochę czasu!
45. Masz stary fotel na strychu lub Twoja komoda potrzebuje odświeżenia? Wakacje to dobry czas na odrestaurowanie mebli. Możesz mieć nowe meble w domu nie kupując ich 🙂 Wystarczy trochę pracy i chęci.
46. Wykorzystaj świeże owoce na zrobienie konfitur. Dżem wiśniowy czy śliwkowy, soki z malin. Włożysz teraz trochę pracy, ale zimą na pewno nie pożałujesz!
47. Na pewno w Twojej okolicy są jakieś muzea, o których nie miałaś pojęcia lub po prostu uważasz je za mało interesujące. Niekoniecznie tak jest. Zwiedź wszystkie muzea w swojej okolicy! Miło się zaskoczysz.
48. Rozpocznij naukę języka obcego. Niekoniecznie musi to być stacjonarna szkoła językowa, jest przecież sporo równie świetnych aplikacji czy też serwisów internetowych, które w tym pomogą.
49. Znajdź tani wyjazd autobusowy za granicę, można znaleźć i za złotówkę. Wystarczy dobrze poszukać, a spędzisz weekend w Wiedniu czy Pradze.
50. Po prostu przeżyj wakacje tak, żebyś nie czuła, że był to stracony czas.

Jeśli uda się Wam wykonać choć połowę z listy to na bank wakacje będą udane! I tego Wam życzymy!
SP8